Krūtinės angina

Netipinė hipertenzija

Pacientai skundus apibūdina įvairiai. Šiuos pojūčius provokuoja fizinis krūvis, susijaudinimas, išėjimas į šaltą, vėjuotą orą.

Atlikus veloergometrijos tyrimą — šis neinformatyvus. Kyla klausimas — kaip toliau tirti šią pacientę?

netipinė hipertenzija

Konsultuojant pacientą dėl stabilaus skausmo krūtinėje, svarbu prisiminti, kad skausmo priežastis nebūtinai yra vainikinių arterijų pažengusi aterosklerozė.

Stabili krūtinės angina SKA yra apibūdinama kaip grįžtamosios miokardo išemijos epizodai, nulemti išemijos ar hipoksijos, kuri dažniausiai sukeliama fizinio krūvio, emocijų̨ ar kito streso, pasikartojanti, tačiau gali kilti ir savaime.

Netipinė angina atitinka du iš šių kriterijų, o ne angininis krūtinės skausmas — vieną arba neatitinka nė vieno kriterijaus. Miokardo išemijos mechanizmų yra keletas. Skausmą gali sukelti fiksuota arba kintanti epikardinių vainikinių arterijų stenozė, sutrikusi smulkiųjų kraujagyslių funkcija, židininis ar difuzinis vainikinių arterijų spazmas ar kelių mechanizmų derinys.

netipinė hipertenzija

Minėti mechanizmai gali sutapti tam pačiam pacientui ir ilgainiui keistis. Pirminis ištyrimas Pagal Europos kardiologų draugijos patvirtintas Stabilios krūtinės netipinė hipertenzija ir gydymo gaires m.

netipinė hipertenzija

Pagrindinis ištyrimas apima: laboratorinius kraujo tyrimus; ramybės EKG galima ambulatorinė EKG stebėsena, jei įtariamos aritmijos ; ramybės echokardiografiją.

Visiems pacientams rekomenduojama atlikti bendrą kraujo tyrimą įvertinant Hb ir leukocitų skaičių, atlikti lipidogramą, netipinė hipertenzija gliukozės metabolizmą patikra dėl 2 tipo cukrinio diabeto turėtų būti pradėta ištiriant HbA1C ir gliukozės koncentraciją kraujo plazmoje.

Krūtinės angina – remc.lt

Svarbu įvertinti inkstų funkciją nustatant kreatinino koncentraciją ir apskaičiuojant kreatinino klirensą. Ramybės transtorakalinė echokardiografija padeda paneigti kitą anginos priežastį, nustatyti segmentinės kontrakcijos sutrikimus, kurie nurodytų esant vainikinių arterijų ligą VALįvertinti kairiojo skilvelio išstūmio frakciją KSIF siekiant nustatyti riziką netipinė hipertenzija diastolinę funkciją.

netipinė hipertenzija

Atrinktiems pacientams, esant atipinių simptomų arba įtariant plaučių ligą, tikslinga atlikti krūtinės ląstos rentgenogramą. Pretestinė tikimybė — trys žingsniai Pirmasis žingsnis yra įvertinti pretestinę tikimybę PTT 1 lentelė.

netipinė hipertenzija

Pacientų, kurių PTT yra85 proc.